Продавець «ProCar» - інтернет магазин автозапчастин розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
798 відгуків
+380 (95) 494-74-70
Vodafone(MTC),Viber
+380 (97) 494-74-71
Киевстар, WhatsApp

Посібник з вибору Генератора для будинку чи квартири. Який генератор потрібний саме Вам?

Посібник з вибору Генератора для будинку чи квартири. Який генератор потрібний саме Вам?

На превеликий жаль для всіх свідомих людей, у нашій країні йде війна. Ракетні удари агресора спричинили нестабільну роботу всієї енергомережі по всій державі. У цій ситуації для багатьох людей тимчасовим рішенням стала покупка генератора. У нашій статті ми допоможемо Вам вибрати генератор, який підійде саме для Ваших потреб, виходячи з вашої техніки, місця проживання та бюджету. А також розповімо, як правильно експлуатувати генератор і не робити помилок, щоб він прослужив Вам якомога довше.


Види та особливості Бензинових генераторів

За типом:
 

Рамні. Найбільш поширені бензогенератори, які більше застосовуються в побуті. Повсюдно застосовуються як джерело живлення для великогабаритного побутового обладнання та електромереж. Відрізняються великими розмірами (від 60 см у довжину) та вагою (від 40 кг), що ускладнює їхнє транспортування.

Інверторні. Компактні та сучасні пристрої, призначені для подачі більш стабільного та якісного електроживлення. Саме інверторні генератори найкраще підходять для енергозабезпечення складної електроніки, на кшталт комп'ютерів та серверів, чия працездатність залежить від стабільності напруги. Відмінною рисою підтипу є його компактність (вага варіюється в межах 10 - 18 кг при порівняно невеликих габаритах).

По двигуну

Двотактні. Бензогенератори на основі двотактних двигунів не можуть похвалитися високою вихідною потужністю (не більше 1 кВт) та довговічністю, але й сфера застосування подібних джерел живлення лежить за межами постійної роботи. Найкраще двотактні двигуни підходять для короткочасного використання як аварійний генератор або інверторний, для підзарядки не самих енерговитратних пристроїв.

Чотирьохтактні. Висока напруга і надійність, тривалий час використання та широкий асортимент джерел живлення на його основі — все це характеризує чотиритактний двигун, що загалом є повною протилежністю двотактного. Слід пам'ятати, що такий тип вимагає значно більшої кількості палива для роботи, проте натомість дає стабільний потік електроенергії високого рівня потужності, що дозволяє застосовувати його як постійне джерело живлення.

По фазності

Однофазні. Рівень напруги однофазного бензинового електрогенератора не перевищує 300-400 Вт. Таким чином, однофазні джерела електрики є найкращим вибором для забезпечення енергією кількох одиниць домашньої побутової техніки та електроніки.
Трифазні. Серйозним недоліком трифазних джерел залишається неможливість їх використання в умовах низьких температур, зважаючи на те, що масло в них швидко застигає, від чого включити генератор стає практично неможливо. У прийнятних умовах такі бензинові джерела живлення розраховані на 5-10 годин безперервної роботи і дають стабільний електричний струм для енерговитратного обладнання.

За типом генератора
 

Синхронний. Це джерело живлення завдяки індуктивним котушкам на роторі відрізняється меншими стрибками напруги (коливання не перевищують 5% номінальної потужності), що зумовлює його більш високу вартість. Застосовується для енергозабезпечення чутливої до перепадів апаратури, на зразок домашніх комп'ютерів, телевізорів, електроплит та іншої техніки. Однак, синхронний бензиновий генератор не має достатнього захисту від впливу зовнішніх сторонніх факторів, включаючи вологу та коротке замикання.
 

Асинхронний. Генератори асинхронного типу оснащені непокритим ротором, надійно захованим у герметичному корпусі, так що, на відміну від синхронних, краще захищені від механічних і природних впливів. Подібні установки не варто використовувати для забезпечення високоточних приладів, але вони ідеально підходять для живлення серйозного електричного обладнання, на зразок автомобільних двигунів.

Тепер визначимося з тим, що можна, а що не можна підключати до генератора. І поговоримо про техніку безпеки.

Здавалося б, все зрозуміло: якщо у вашого пристрою є вилка для підключення до стандартної побутової розетки, його можна використовувати і з будь-яким генератором. Однак на практиці все не так безхмарно. Залежно від типу генератора напруга з його виході може бути нестабільним.

Це особливо актуально для моделей китайського виробництва, які часто починають «захлинатися» за браку палива в баку, видаючи досить серйозні стрибки напруги. Навіть дорогі моделі від перевірених брендів також не позбавлені недоліків, тому що на виході ви отримуєте не чисту синусоїду напруги.

Чим це небезпечно? Насамперед, від нестабільних параметрів напруги страждає чутлива техніка та обладнання. Це можуть бути, наприклад:

  • лабораторні прилади;
  • медичне обладнання;
  • цифрова техніка (гаджети, смартфони, планшети);
  • сучасні телевізори;
  • котли опалення тощо.

Всі ці пристрої працюють у досить вузькому діапазоні вихідної напруги та вимагають стабільних параметрів змінного струму. Підключення безпосередньо до стандартного генератора може викликати перегрів і навіть вихід з ладу з необхідністю дорогого ремонту приладу або навіть покупки нового пристрою.

У цьому випадку ідеальним рішенням може стати використання генератора інверторного, який видає на виході практично ідеальну чисту синусоїду сигналу. Залежно від підключеного навантаження, інвертор здатний змінювати режими роботи, споживаючи стільки палива, скільки необхідно для підключених приймачів.

Це робить його досить економічним та енергоефективним, а також дозволяє без страху та сумнівів використовувати дане обладнання для живлення чутливої електроніки. Якщо такий варіант не розглядається, можна запропонувати спільне використання генератора і стабілізатора напруги.

Крім того, важливо пам'ятати ще один момент: підключене навантаження повинне відповідати можливостям генератора. Іншими словами, ви не можете використовувати генератор потужністю 5 кВт для живлення приймачів загальною потужністю 6-7 кВт.

Це викликає перевантаження і може призвести до займання електроланцюгів, причому з ладу вийде як сам генератор, так і підключені до нього приймачі. Не рекомендується використовувати генератори з мінімальним навантаженням – це призводить до передчасного зносу обладнання.

Практичні поради щодо безпеки:

Фахівці рекомендують дотримуватися певних порад та рекомендацій щодо безпечної експлуатації будь-якого генератора, незалежно від особливостей конструкції та виду палива:

Переконайтеся, що генератор правильно заземлений. Рекомендується підключити його до портативного переривача ланцюга замикання на землю (GFCI), який зупинить потік електрики, якщо когось ударить струмом.

Не перевищуйте номінальну потужність генератора, інакше ви можете пошкодити генератор та будь-яке підключене обладнання. Перевантаження генератора може призвести до пожежі.

Якщо вам необхідно використовувати подовжувач, оберіть зовнішній кабель з номінальною потужністю, яка може витримати загальне навантаження від приладів та пристроїв, які ви живитимете.

Ніколи не намагайтеся використовувати генератор для живлення електропроводки у вашому будинку, підключивши його до розетки. Такий підхід, який називають «зворотним харчуванням», може поставити під загрозу життя працівників енергетичної компанії та ваших сусідів, оскільки лініями подається несподіваний неконтрольований струм.

У разі використання генератора на вулиці переконайтеся в тому, що на нього не потрапляє дощ, сніг та інші опади. Волога є причиною короткого замикання, тому розміщуйте обладнання під навісом або у спеціальному приміщенні.

Перед вимкненням генератора слід вимкнути всі приймачі, підключені до нього.

Не заправляйте генератор під час роботи, тому що його частини будуть гарячими.

Вимкніть генератор і дайте йому охолонути. Зберігайте паливо для вашого генератора в закритих контейнерах за межами вашого будинку і далеко від джерел тепла, таких як котел, піч або водонагрівач. Генератори мають тенденцію нагріватися під час роботи, тому не торкайтеся до них та не допускайте до них дітей та свійських тварин.

Особливості вибору генератора

Щоб правильно вибрати генератор для будинку, необхідно проаналізувати декілька факторів:

  • тип запуску (ручний чи автоматичний, впливає на комфортність роботи);
  • кількість фаз (однофазний на 220 вольт або трифазний на 380 вольт);
  • тип споживаного палива;
  • Вихідна потужність.

Саме останній пункт у багатьох покупців викликає запитання. Якою має бути достатня для ваших завдань та умов потужність? Даний параметр може становити від декількох сотень ват до декількох десятків кіловат і дозволяє визначити кількість і тип приймачів, що підключаються до генератора.

Щоб оцінити необхідну потужність генератора, що купується для приватного будинку, наприклад, необхідно підсумувати потужність всіх пристроїв, які підключаться до нього одночасно. Однак тут необхідно зробити поправку на різницю між споживанням енергії під час роботи та запуску.

Багатьом пристроям з електродвигуном потрібно більше потужності для запуску, ніж зазначено в техпаспорті. Це максимальна потужність при пускових струмах, яка значно перевищує номінальну потужність, необхідну підтримки роботи.

Різниця між ними може бути у 2-3, а у випадку деяких трифазних пристроїв навіть у дев'ять разів. Це слід враховувати при виборі конкретної моделі генератора, врахувавши і той факт, що генератор не може постійно працювати з повним навантаженням.

Тому його потужність має бути більшою мінімум на 30 відсотків від сумарної потужності всіх підключених до нього пристроїв. При експлуатації генератора потрібно пам'ятати про недопущення навантажень, тобто не підключати електроприлади з сумарною потужністю, що перевищує потужність генератора.

Потужність та розміри

Мобільність також є важливою характеристикою генераторної установки у багатьох сферах застосування. Генератори інверторного типу у форматі «валізи» найменші та найлегші у транспортуванні. Їх компактний корпус, який зазвичай закінчується зручною ручкою, і мала вага дозволяють легко переносити їх при необхідності.

На жаль, потужність агрегату знаходиться в прямій залежності від його ваги та розміру. Тому найменші інверторні генератори можуть мати потужність в межах від 0,8 кВт до приблизно 2 кВт залежно від моделі. Це дозволяє запитати, наприклад, один електроінструмент, туристичне спорядження або кілька ламп.

Більше можливостей пропонують пристрої потужністю 2,5-3,2 кВт, які часто вибираються для побутового використання, але при цьому легко транспортуються. При вазі до 40-50 кг і досить компактній конструкції на основі сталевого каркаса їх можна взяти з собою у поїздку до багажника легкового автомобіля.

Генератори потужністю 7-10 кВт зазвичай трифазного типу. Вони значно більше за габаритами і вагою, тому їхнього перевезення знадобиться спеціальний транспортний засіб. Ці пристрої можуть забезпечити повноцінне резервне харчування для вашого будинку.

Що ще взяти до уваги

При купівлі генератора для будинку також варто враховувати шум, що видається ним, особливо якщо пристрій передбачається використовувати як аварійне джерело живлення. Варто знати, що рівень інтенсивності звуку, що описується в децибелах, визначається за логарифмічною шкалою.

Тому якщо відносно тихий генератор на 89 дБ можна порівняти з шумом міської вулиці або зміною в початковій школі, то за гучністю 97 дБ він подібний до пневмомолоту, що працює поруч. Тому рівень звуку, що видається (особливо в тихий годинник) є важливим параметром, який слід враховувати при виборі конкретної моделі.

Як вибрати інверторний генератор

Якщо все ж таки Ви визначилися що Вам потрібен інверторний генератор то, Принцип роботи інверторної генераторної установки дуже схожий на роботу її більших побратимів. При цьому пристрій відрізняється дещо досконалішою технологією і відсутністю маховика. Знявши кожух цього пристрою, можна побачити такі головні вузли, як:

  • двигун внутрішнього згоряння;
  • синхронний генератор з автозбудженням;
  • електронну інверторну систему

Остання виконує дуже важливу функцію, оскільки відповідає за ініціювання виробництва якісної електроенергії. Завдяки такому рішенню створюється енергія, відмінністю якої є практично ідеальна синусоїда.

Використовуючи це обладнання, ми отримуємо так звану згладжену напругу, яка дозволяє живити пристрої, що містять дуже тонку електроніку. До них відносяться комп'ютери, побутове обладнання з цифровим керуванням, електричні в'їзні та гаражні ворота, а також різні типи медичних пристроїв та інших приладів, особливо чутливих до напруги.

Чому інверторні генератори стали настільки популярними? Багато в чому це заслуга перетворювача, завдяки якому ми можемо отримувати електроенергію оптимальної частоти та напруги незалежно від навантаження приводу.

Простіше кажучи, двигун сам регулює свої обороти в залежності від того, скільки і яких споживачів він живить зараз. Пристрій працює дуже оптимально, тому що показує необхідну ефективність при мінімальній витраті палива, що позитивно відбивається і на домашніх фінансах.

Якщо ви хочете йти в ногу з часом, ви повинні зацікавити найсучасніші інверторні моделі, в яких використовується спеціальна система спалювання палива. Їхнє завдання – знизити викид шкідливих вихлопних газів в атмосферу до мінімально можливого рівня, завдяки чому ви дбаєте про захист навколишнього середовища.

Мінімальний рівень шуму

Автоматично регульована робота приводу робить його надзвичайно тихим, а шум, що створюється, можна порівняти з шумом пилососа при його включенні. Інтенсивність звуку цих машин коливається в районі 65 дБ, тому компактний інверторний електрогенератор вкрай бажаний скрізь, де потрібен спокій і тиша.

Інтенсивність докучливого звуку знижена за рахунок використання спеціально розробленого звукопоглинаючого кожуха та особливого типу глушників. Перевагою мобільного електрогенератора є не лише витрата палива та низький рівень шуму.

Устаткування оснащується спеціальними датчиками, які забезпечують безаварійну роботу. Датчик перевантаження, наприклад, працює весь час і запобігає ситуації, в яких цей пристрій може вийти з ладу через надто велику кількість підключених до нього приймачів.

Також варто звернути увагу на датчик тиску олії, який здатний автоматично відключити генератор за низького рівня робочої рідини. Це корисно тому, що захищає обладнання від можливих збоїв. Ці та інші подібні до них функції здаються дуже практичними з точки зору оператора, оскільки зменшують необхідність спостереження за машиною під час її роботи.

Який інверторний генератор вибрати

Інверторні генератори відмінно показують себе під час поїздок за місто, організації невеликих заходів або під час роботи у власній майстерні у приватному будинку. Його вибирають завдяки таким особливостям, як:

  • мінімальна вага;
  • компактність;
  • економічність;
  • простота у використанні;
  • низький рівень шуму.

Вага такого обладнання коливається в районі 20 кг, тому його легко брати із собою у походи вихідного дня на природу. Так що, якщо ви любителі заміських подорожей, варто подумати про його покупку.

Однак вибрати потрібну модель для себе непросто. Відповідь на питання, який інверторний агрегат купити, має залежати від конкретних умов та ситуацій. Ключовий момент – вихідна потужність та тип підключених до обладнання приймачів.

Потужність визначити просто: достатньо скласти аналогічні параметри кожного приймача і додати близько 30% для запасу. При цьому слід пам'ятати, що їх можна поділити на резистивні та індуктивні. Для останніх потужність слід помножити як мінімум на два, тому що їхні двигуни вимагають трохи більше енергії при запуску.

Бажано заздалегідь вивчити відгуки покупців у мережі – це найчастіше допомагає знаходити оптимальні недорогі та надійні варіанти інверторних пристроїв. Пам'ятайте, що у виробах сумнівного походження часто використовується алюмінієва обмотка, яка швидко виходить із ладу.

Як вибрати генератор для газового котла

Фахівці вважають газовий котел одним із найчутливіших пристроїв до перепадів напруги. Це означає буквально наступне: якщо ви хочете забезпечити безперебійну роботу системи опалення, генератор для котла слід підбирати з точною напругою та «чистою» синусоїдою вихідного сигналу.

Як правило, цій вимогі відповідають сучасні моделі інверторних генераторів, які відрізняються компактними розмірами, мінімальним рівнем шуму в роботі, енергоефективністю та економічністю. Якісний інверторний генератор коштуватиме вам кілька тисяч гривень – цінник багато в чому визначається популярністю бренду та потужністю на виході.

Зазвичай таке обладнання використовують або для окремого ресивера (у даному випадку – газового котла), або для кількох приймачів (котел, бойлер, побутова техніка, освітлення, насосне обладнання). Вибираючи генератор для котла, бажано звертати увагу на продукцію відомих та шанованих брендів – Honda, Hyundai тощо.

Головна відмінність таких електрогенераторів від більш дешевих аналогів – це наявність вбудованого стабілізатора напруги, що дозволяє отримувати на виході сигнал із чистою синусоїдою.

Чому генератор не запускає газовий казан?

Часто буває так, що існуючий генератор у будинку перестає запускати газовий котел через якийсь час. Що робити у цьому випадку? Чи означає це поломку електрогенератора чи котла? Чи варто одразу приготуватися до дорогого ремонту?

Основні причини, через які не працює тандем «котел-генератор» можуть бути різними. Якщо, наприклад, ви тільки купили генератор із середньої або низької цінової категорії і збираєтеся використовувати його в парі з газовим котлом, що вже працює в системі, варто приготуватися до можливих проблем.

Багато в чому вони можуть бути пов'язані з «неякісною» напругою, що видається на виході. В ідеалі на корпусі генератора або на табличці з його технічними параметрами має бути абревіатура AVR (Automatic Voltage Regulator), що означає автоматичне регулювання напруги. Простою мовою це означає, що в генераторі є вбудований стабілізатор напруги, який видає чисту синусоїду.

Які ще є причини нестабільної роботи котла від генератора? Перша може бути пов'язана з виходом із ладу датчика полум'я газового казана. І тут генератор необхідно заземлити. Котел може також не запускатись, якщо на виході електрогенератора відсутня чиста синусоїдальна напруга або у разі, коли він не видає частоту 50 герц.

Проблема вирішується, якщо встановити для відновлення синусоїди резонансний фільтр на 50 герц.

Технічне обслуговування бензинових генераторів

Регулярне технічне обслуговування бензогенератора, безсумнівно, сприятиме його продуктивній роботі та довговічності. Його рекомендується проводити через кожні 50-100 годин експлуатації установки. Однак, якщо станція використовувалася в місцях зі значною вологістю, високою температурою, сильною запиленістю, а також з тривалим та підвищеним навантаженням, то це варто робити частіше.

Природно, що при проведенні заходів враховуються особливості конструкції, рівень автоматизації виробу та інтенсивність його застосування.

Обслуговування бензинового генератора – це цілий комплекс різних заходів, у процесі яких, у тому числі, змінюються фільтри та мастильні матеріали, перевіряються системи захисту, рівень вібрації, у робочому режимі, затягування всіх болтів, надійність контактів тощо.

Основні роботи з технічного обслуговування

До найбільш важливих заходів, серед проведених, під час ТО, слід віднести:

- Заміну масла. Його потрібно робити після кожних 50 годин роботи установки. Якщо ж вона ще нова, то періодичність заміни олії у бензогенераторі не повинна перевищувати 25 годин. Слід використовувати мастила, рекомендовані виробником. Робочі рідини змінюються при попередньо розігрітому двигуні шляхом доливання до певного рівня;

- Очищення або заміну повітряного фільтра. Елементи фільтрації служать для запобігання потраплянню всередину двигуна пилу та інших забруднень, які можуть утримуватися в повітрі, що надходить у карбюратор, для змішування з паливом. Звичайно, вони поступово забиваються і вимагають заміни або очищення. Повітряний фільтр для бензогенератора очищається шляхом промивання в чистій гасі. Після просушки він ставиться на своє місце. Ігнорування цієї процедури призводить, не тільки до збоїв у функціонуванні ДВЗ, але і до його швидкого зносу;

- Обслуговування свічки запалювання. Брудна свічка збільшує витрату бензину, погіршує функціонування двигуна та знижує потужність виробленого струму. Вона вкручується спеціальним ключем та очищається дротяною щіткою, із застосуванням спеціального складу. У деяких випадках може знадобитися регулювання зазору між електродами. Оптимальною відстанню є 0,8 міліметра;

- очищення паливного фільтра, що запобігає попаданню в паливо забруднень.

Консервація бензогенератора

Заходи щодо консервації установки проводяться, якщо передбачається, що вона не експлуатуватиметься понад три місяці. У цьому випадку провадиться:

- Повний злив палива з бензобака;
- злив залишків палива з карбюратора та паливної системи;
- Заміна масла в бензиновому генераторі на нове;
- перевірка міцності та підтяжка всіх болтів;
- обробка всіх поверхонь з металу промасленою ганчіркою.

Крім цього, потрібно до упору вивести ручку стартера.

Приміщення для зберігання електростанції повинно бути сухим і добре провітрюваним.

Тривале зберігання, без консервації, може призвести до зниження якості та продуктивності електростанції, а також скорочення терміну її експлуатації.

Особливості підбору масла та бензину для бензинового генератора


Насамперед, це рекомендації виробника генератора. Чому цей пункт перший у списку? Тому що ніхто не знає свого продукту краще, ніж сам виробник.

Крім того, багато хто з них узгоджує з обраним виробником масла такий його склад, щоб масло відповідало всім вимогам конкретного силового агрегату. Так що якщо ви знайдете рекомендації щодо використання такого масла в посібнику з експлуатації генератора, цей момент при виборі розхідника повинен стати найважливішим.

Тип олії та її в'язкість

Існує кілька різновидів моторних масел – мінеральні, синтетика та напівсинтетика, гідрокренгові тощо. Вид масла визначає його склад та способи використання з тією чи іншою модифікацією силового агрегату.

Зазвичай виробник, як говорилося вище, прописує у посібнику користувача, яке масло слід заливати в конкретний агрегат. Однак, особливо у випадку сильно зношених агрегатів, деякі користувачі намагаються «виправити» процес перевитрати олії, переходячи з синтетичної олії на мінеральні аналоги.

Однак цього робити не слід. Якщо ви хочете замінити базове масло, щоб трохи збільшити в'язкість і зменшити витік, замініть синтетичне масло на напівсинтетичне або використовуйте замість марки 0W варіації 5W або 10W.

Клас в'язкості – це одна з трьох найважливіших характеристик олії, яка має бути вказана виробником. Навіть незначна різниця у класі в'язкості впливає на роботу двигуна. Існують так звані «літні», «зимові» та всесезонні олії.

Навіть найкраще і правильно підібране масло не виконає своє завдання, якщо ви не будете своєчасно змінювати його відповідно до рекомендацій виробника. Зазвичай масло зливають і змінюють на нове при консервації та розконсервації генератора або з періодичністю 1-2 рази на рік.

Який бензин потрібний для генератора – наші рекомендації

Ідеальним за співвідношенням ціна-якість є бензин А92, який найбільш привабливий для більшості сучасних генераторів. Високооктановий А95 чи А98 краще залишити для двигунів спортивних автомобілів.

Щодо змішування палива з моторною олією, то тут також є певні рекомендації експертів. Якщо силовий агрегат у генераторі чотиритактний, заливати в бак слід виключно чистий бензин А92. У двотактних двигунах допускається змішування бензину та олії в пропорції 50 до 1.

Слід розуміти, що олія також відрізняється такими параметрами, як в'язкість, наприклад, або плинність. Цей розхідник слід підбирати з урахуванням сезону: взимку використовуються марки від 0W до 25W, а влітку – від 25W до 40W. При виборі олії слід звертати увагу на рекомендації виробника.

Який бензин заливати у бензиновий генератор небажано

Наявність свинцевих добавок у паливі сприятливо позначається на якості та надійності роботи бензогенераторів. Завдяки свинцевим домішкам двигун працює ефективніше, а на свічках не утворюється нагар. Вибираючи бензин, звертайте увагу на склад: варіанти без свинцю бажано виключити.

Відповідаючи на запитання, який бензин краще заливати в генератор, слід згадати про вік палива. Якщо паливо зберігається понад півроку, воно втрачає свої властивості та характеристики. Бензин окислюється, що призводить до утворення нагару та кіптяви на стінках циліндрів при використанні старого палива.

Крім того, на якість палива впливає температура зберігання. Чим вона вища, тим швидше проходять процеси окислення бензину, знижуючи октанове число. Фахівці не рекомендують робити солідні запаси палива в гаражі, які ви не зможете використати протягом 6 місяців.

Як правильно заправляти бак


Заправка бака має свої особливості, які необхідно пам'ятати, якщо ви бажаєте максимально продовжити експлуатаційний моторесурс генераторів. Насамперед слід завжди залишати в баку трохи місця, не доливаючи паливо на 25-30 мм до горловини.

До інших рекомендацій відносять:

  •   відмова від частих заправок;
  •   злив палива під час невикористання генератора;
  •   заправка тільки в приміщенні, що провітрюється;
  • своєчасна заміна паливних та масляних фільтрів.

Дотримуйтесь цих простих рекомендацій і використовуйте паливо марки не нижче А92, при необхідності змішуючи його з правильно підібраним моторним маслом. Як правило, саме паливо є причиною проблем із функціональністю вашого генератора, тому поставтеся до його вибору з усією відповідальністю.

Особливості запуску та експлуатації бензинового генератора взимку

Зима стрімко наближається, і ви хочете як слід підготуватися до неї на випадок відключення електроенергії, спричиненої урвищем лінії електропередачі чи погодними умовами? Для цього необхідно мати у своєму господарстві дизельний або бензиновий генератор – затребуваний агрегат, який забезпечить комфорт у найсуворіших погодних умовах.

Купівля генератора - важливий крок, але не менш важливо подумати про те, як його правильно підготувати до зими. Висока вологість та негативні температури можуть стати тими факторами, які призведуть до неприємних сюрпризів у вигляді проблем із запуском.

Запуск генератора взимку, особливо якщо обладнання знаходиться в неопалюваному приміщенні, може стати складним завданням. Як же уникнути зимових сюрпризів і належним чином підготувати генератор до роботи при негативних температурах?

Генераторні установки проти зимових морозів

Зима – час, який часто пов'язаний із проблемами із запуском двигуна в автомобілі. Чи стосується така сама ситуація і генераторів? При правильному обслуговуванні та підготовці – точно ні! Незважаючи на те, що негативні температури впливають на запуск двигуна, морози не є єдиними винуватцями проблем із працездатністю генератора.

Як показує практика, основну причину слід шукати в аксесуарах та додаткових елементах, а особливу увагу слід приділяти регулярним оглядам, обслуговування та дотримання правил експлуатації. Якщо техніка працювала без проблем протягом усього сезону, вона має бути надійною та взимку.

Причину проблем із запуском потрібно шукати у конкретній несправності. Тому рекомендуємо докладно ознайомитися з інструкцією, що додається до купленої генераторної установки, а при виникненні сумнівів звернутися безпосередньо до консультантів магазину та сервісної служби.

Генератор – подбайте про належне обслуговування

Взимку можуть бути проблеми із запуском генератора, але найчастіша причина – безсистемне обслуговування та відсутність належної підготовки електрогенератора до мінусових температур. Тому перед зимовим періодом рекомендуємо провести детальний огляд обладнання, приділивши увагу таким елементам, як:
акумулятор та його ємність;
справність стартера;
стан фільтрів;
стан свічок;
наявність масла в двигуні та його в'язкість;
стан гумових шлангів та прокладок;
відсутність протікання тощо.

Кожен електрогенератор, придбаний у відомого виробника, має як інструкцію з експлуатації з детальним описом деталей, так і рекомендації щодо використання та належного обслуговування.

Дотримуючись регулярних перевірок у терміни, зазначені виробником, можна не турбуватися про зимові морози і вихід з ладу генератора. Без сумніву, найголовніше - це регулярне обслуговування, при якому є гарантія, що куплений генератор прослужить довгі роки і зарекомендує себе як основне, так і аварійне джерело енергії для вашого господарства, підприємства або майстерні!

Пам'ятайте, що важливо зберігати електрогенератор для легкого запуску взимку. Бажано мати спеціальне приміщення, у якому підтримується позитивна температура та стандартна вологість на рівні 45-55%.

  • Все про Дизельний сажовий фільтр
    Все про Дизельний сажовий фільтр
    Дизельні двигуни набули величезної популярності з різних причин. У порівнянні зі своїми бензиновими аналогами дизельні двигуни більш економічні та екологічні. Їх застосування поширилося як на вантажні автомобілі, так і на інші види транспорту, зокрема і легкові автомобілі. Однак, оскільки використання автомобілів з дизельними двигунами продовжує стрімко зростати, їх викиди також не залишаються поза увагою. Виробники двигунів прагнуть зменшити негативний вплив вихлопних газів на довкілля,...
    Все про Дизельний сажовий фільтр
  • Як правильно вибрати та купити свічки запалювання
    Як правильно вибрати та купити свічки запалювання
    Якщо ваш автомобіль добре заводиться і плавно працює, це означає, що ви добре його доглядаєте. Це також означає, що свічки запалення у вашому двигуні працюють правильно та стабільно. А що робити якщо щось не так. Троїт, велика витрата палива, сторонні шуми двигуна і взагалі "ластівка" їде не так, як раніше. Про це ми й поговоримо у нашій статті. Розповімо Вам все про свічки запалювання. Коли, як, чому, які потрібні і, звичайно ж, де їх купити. Спойлер_ Купити можна У нас:)
    Як правильно вибрати та купити свічки запалювання

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner